„Spadamy w przepaść”. Wywiad dedykowany młodzieży.

Rozmowa Zielonych Wiadomości z Dahrem Jamailem, amerykańskim dziennikarzem śledczym i pisarzem. Jako niezależny korespondent wojenny relacjonował konflikty w Iraku, Syrii, Libanie, Turcji i Jordanii. Obecnie koncentruje się na zagadnieniach związanych ze środowiskiem naturalnym i zmianą klimatu. Należy do zespołu reporterów Truthout.

Ilustracja Oli Wasilewskiej („Zielone Wiadomości”)

Artykuły Dahra pojawiły się na stronach Inter Press Service, The Sunday Herald (Szkocja), The Guardian, Foreign Policy in Focus, Le Monde, Le Monde Diplomatique, The Huffington Post, The Nation, The Independent i Al Jazeery. Wielokrotnie komentował aktualne wydarzenia jako gość BBC, NPR oraz innych międzynarodowych sieci informacyjnych.

Odważna, demaskatorska twórczość przyniosła Dahrowi wiele nagród, w tym Izzy Award w 2018 r. za wybitne osiągnięcia dziennikarskie w kategorii mediów niezależnych. Jurorzy docenili jego przełomową, wnikliwą działalność sprawozdawczą w 2017 r., która obnażyła konsekwencje militaryzmu i zagrożeń dla przyrody.

Howard Zinn napisał:

Dahr Jamail jest doskonałym dziennikarzem reprezentuje najbardziej honorową tradycję tego fachu.

Czytaj dalej →

Ten wpis został opublikowany w kategorii Klimat, Lasy, Oceany, Poza nadzieją, Wymieranie gatunków. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.